Základní škola nám. Bratří Jandusů
Elektronická Žákovská knížka

Kampaň - Pěšky do školy

Koná se v týdnu od 18.9. do 22.9

Vážení rodiče,

naše škola se zapojila do kampaně Pěšky do školy, která se koná v týdnu od 18.9. do 22.9. v rámci Evropského týdne mobility a Mezinárodního dne bez aut /22.9./. Byli bychom moc rádi, kdybyste nás v této akci podpořili svojí aktivní účastí. Přáli bychom si, aby prostor před školou byl bezpečný a aby děti, které již pěšky do školy chodí, i jejich rodiče, měli jistotu, že jim nehrozí nebezpečí.

Pokud je to možné, vydejte se v tomto týdnu do školy pěšky, na kole, koloběžce, MHD.

Cestovat jinak, než autem může být příjemné, zábavné, obohacující a snazší, než si myslíte.

Víme, že cesta autem do školy je pro někoho nezbytná, ale i pak je možné zaparkovat auto dále od školy (bývalá točna autobusu) a zbývající kus cesty dojít.

V pátek 22.9.2023 bude v rámci této kampaně probíhat v ulici V Potokách a na parkovišti u kostela Happening, kde budou naši žáci informovat rodiče, aby do této ulice ani na parkoviště nevjížděli automobily.

Pojďme s dětmi chodit pěšky a ukázat jim, že je to zdravé a zábavné.

Děkujeme předem za podporu 

https://peskymestem.cz/projekt/pesky-do-skoly/